theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Spotkanie autorskie z Sonią Kiszą | Histeria Sztuki

Sobotni wieczór był absolutnie elektryzujący!

Naszą gościnią była Sonia Kisza, znana jako Histeria Sztuki – aktywistka, pisarka, historyczka sztuki i feministka.

Rozmowa, którą poprowadziła Marcelina Halaś, okazała się niezwykle potrzebna, czemu daliście wyraz w dyskusjach po spotkaniu. Ożywiona wymiana zdań wywołała emocje – dobre emocje! Cieszymy się!

Dziewczyny poruszały tematy aktywizmu, „histerycznej” kobiecości, buntu i sztuki. Rozmawiały o kobiecym prawie do cielesności poza „malegaze”.
Autorka poruszyła niezwykle ważny i aktualny temat: sprzeciw wobec uprzedmiotowienia kobiecego ciała i prawo do różnorodnej fizyczności, wolnej od oceny i konieczności „podobania się”.

Sonia Kisza, autorka bestsellerowej książki „Histeria sztuki. Niemy krzyk obrazów”, z pasją opowiadała o kobietach w historii sztuki i o metodach na osobiste czytanie obrazów, z zachowaniem kobiecej perspektywy.

Dziękujemy Soni Kiszy za tę inspirującą, merytoryczną i pełną pasji lekcję feminizmu. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za obecność i aktywny udział! To dla nas WAŻNE!

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „To dla mnie WAŻNE! [sztuka wyrazu i artywizm w kamiennogórskiej bibliotece]”, dofinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2025.

Koniecznie zajrzyjcie na profil Histeria Sztuki a po więcej treści o kobietach i sztuce zapraszamy do naszej biblioteki. Przypominamy, że nasz Dyskusyjny Klub Książki dysponuje dodatkowymi egzemplarzami książki „Histeria sztuki. Niemy krzyk obrazów”!

Udostępnij:
Poprzedni
Co jest dla Ciebie ważne? | finał projektu
Następny
To już dziś – finał projektu!

0 Comment

LEAVE A REPLY

13 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://biblioteka.kamiennagora.pl 300
Warning: Undefined variable $baxel_opt_LogoPos in /home/virtualki/168733/wp-content/themes/baxel/footer.php on line 72
0