Warsztaty z cyklu pt. ,,Po nitce do kłębk@ – kamiennogórskie lniane podchody”

Za nami pierwsza część warsztatòw (05.08.2021 r.) z cyklu pt. ,,Po nitce do kłębk@ – kamiennogórskie lniane podchody”, które są prowadzone przez trenerów z firmy Good Games. Całość warsztatòw odbywa się w 3 częściach i dotyczy tworzenia gry mobilnej. Natomiast tematem przewodnim spotkań jest lokalna historia lnu. Już na pierwszej części warsztatów dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek odnośnie tematu lokalnej historii lnu. Uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć m.in. jak wygląda lniana tkanina. Wszystkie dzieci biorące udział w dzisiejszych warsztatach były bardzo aktywne i zadawały mnóstwo pytań paniom (byłym pracownicom zakładu lniarskiego), które również zostały zaproszone na warsztaty. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak krok po kroku powstają lniane tkaniny. Następnie same mogły spróbować swoich sił w tkaniu na prostym urządzeniu do tkanina, jakim jest bardko tkackie. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się gra pt. ,,Dziwne kaczątko “, w którą mogły zagrać za pomocą platformy ActionTrack na tabletach oraz telefonach komórkowych. Pierwszą część warsztatòw zwieńczyło rysowanie przez dzieci miejsca znajdującego się w Kamiennej Górze, które ich zdaniem jest warte do zwiedzenia. Rysunki wyszły bardzo kolorowe! Mieliśmy okazję przekonać się, że wśród uczestników warszatów jest wielu małych tkaczy, ponieważ z tkaniem na bardku tkackim radzili sobie wyśmienicie! Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia już 20 sierpnia o godz. 11 na kolejnej części warsztatów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Projekt “„Po nitce do kłębk@- kamiennogórskie lniane podchody” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wakacyjna środa w Filli nr 2 #1
Wakacyjna środa w Filii nr 2 #2