Fotografia wielkoformatowa – zaproszenie na warsztaty

WIELKI FORMAT – czyli kolejny fotograficzny poziom wtajemniczenia. Tylko dla zuchwałych!

Zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty w ramach naszego projektu „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze, na których poznacie klasyczną technikę fotograficzną – fotografię wielkoformatową – przeżyjecie tę przygodę od momentu naciśnięcia spustu migawki poprzez proces wywoływania materiału w ciemni, aż do efektu WOW.

TAK – zrobimy ciemnię w bibliotece!

Kiedy? 8 sierpnia (czwartek), godz. 17.00
Gdzie?
ul. Kościuszki 4 | Kamienna Góra | siedziba biblioteki

Fotografia wielkoformatowa to technika, w której używane są aparaty z dużymi kliszami od 4×5 cali wzwyż. Pozwala to na uzyskanie obrazu o wyjątkowo wysokiej jakości i szczegółowości. Aparaty wielkoformatowe umożliwiają precyzyjną kontrolę głębi ostrości. Technika ta otwiera zupełnie nową perspektywę – daje możliwość tworzenia obrazów o ogromnej szczegółowości i dużej ilości detali. Magia.

Warsztaty poprowadzi Tomek Mielech – wybitny twórca, propagator i edukator w zakresie fotografii analogowej. Tomek należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi fotograficzną Galerię Korytarz i Jeleniogórską Szkołę Fotografii. Organizuje Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. Jest kuratorem i organizatorem wystaw oraz dwukrotnym laureatem Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze.
W twórczości fotograficznej preferuje klasyczną fotografię, wykonywaną za pomocą kamer wielkoformatowych. Prowadzi warsztaty fotograficzne poświęcone XIX wiecznym technikom fotograficznym. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Karkonoskiego Parku Narodowego, BWA w Jeleniej Górze oraz w kolekcjach prywatnych.

Na warsztatach weźmiemy na tapet wyjątkowy temat – portret. Zwrócimy się ku fotograficznej metaforze lustra – widzenie siebie w innych i innych w sobie.

UWAGA!
Ilość miejsc bardzo ograniczona. Będziemy pracowali w małej grupie, żeby zapewnić wszystkim uczestnikom możliwość skupienia się i udziału w całym procesie.
Zapisy na warsztaty odbywają się za pomocą formularza:
Zapisy do 6.08. godz. 12.00!

WAŻNE!
O udziale w warsztatach zadecydują organizatorzy wraz z prowadzącym. Wypełnijcie formularz UWAŻNIE i przemyślcie swoje odpowiedzi na zawarte w nim pytania – piszcie szczerze i z serducha. Do dzieła!
Z osobami zakwalifikowanymi do udziału w warsztatach skontaktujemy się drogą mailową.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
_____________
Pomysł i realizacja: Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc
Partner projektu: Jeleniogórska Szkoła Fotografii
_____________
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024

Wyrażanie siebie – warsztaty
Pocztówka młodych artywistów z Wrocławia!