Świętuj z nami Noc Bibliotek 2024!

Mamy tę MOC!

Czekają nas 3 fantastyczne dni, istne triduum biblioteczne. Dla małych i dużych. Rozpoczynamy świętowanie Nocy Bibliotek już w najbliższy czwartek!
Co Was (i nas) czeka?

10 października zapraszamy na Spotkanie autorskie z Filipem Springerem.

Nie możecie tego przegapić – to będzie fotograficzno-literacka uczta!

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „I[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze
Więcej przeczytacie tutaj: https://tiny.pl/ny2dhtw9

11 października – fanfary, podsumowanie i świętowanie!
Oddamy głos i sprawczość tym, którzy nie czują się słyszani. Spotkamy się, żeby porozmawiać, pomilczeć i (po)wzruszać. Na to wydarzenie czekała najbardziej Marcelina i Julia wraz z najwspanialszą grupą Młodych. Ta ekipa przez ostatnie miesiące pracowała dzielnie przy projekcie „<<dla koleżanki pytam>>”.
Zapraszamy WSZYSTKICH, którzy mają ochotę i odwagę z nami celebrować i dowiedzieć się co tkwi w Młodych.

A w sobotnie przedpołudnie…nasze biblioteczne akwarium zamieni się w salę kinową!

Na ekranie film familijny pt. „Mój brat ściga dinozaury”. Uprażymy nawet popcorn. Po seansie Elżbieta, Ewelina i Kornelia zabiorą najmłodszych do prehistorycznego świata dinozaurów – będzie kreatywnie, jak zawsze! Na wydarzenie obowiązują zapisy – 75 645 35 05.
Do zobaczenia w przyszłym tygodniu. Niech moc będzie z Wami!
______________________________
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem jest dofinansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024. Partnerem projektu jest Jeleniogórska Szkoła Fotografii.

Podsumowanie projektu Marceliny Halaś pn. „<<dla koleżanki pytam>> artywizm Młodych w Kamiennej Górze”, którego głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze oraz Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura 2023-2025 – Dolny Śląsk | operatorem programu jest Centrum Kultury Agora.

Seans filmowy i warsztaty kreatywne odbywają się w ramach ogólnopolskiej Noc Bibliotek, której głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO).
Spotkanie autorskie z Andrzejem Dudkiem-Dürerem – relacja
Finał projektu „dla koleżanki pytam – artywizm Młodych w Kamiennej Górze”!