theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marzymy po murze

16 sierpnia 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze i Centrum Kultury w Kamiennej Górze zapraszają na serię wydarzeń pn. MARZYMY PO MURZE.
Każdego dnia w godzinach 10.00-12.00 spotkamy się na warsztatach artystycznych (street art) prowadzonych przez animatorki kultury z Centrum Kultury (Anna Nelke) i Miejskiej Biblioteki Publicznej (Marcelina Halaś). Uczestnicy i uczestniczki warsztatów wezmą udział w procesie tworzenia muralu od podstaw. Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci (od lat 10) i młodzież.
Wynikiem wspólnej pracy będzie wielkoformatowy obraz, który ozdobi część ściany znajdującej się na dziedzińcu budynku przy ul. T. Kościuszki 4 w Kamiennej Górze.
Drugą część tej ściany oddamy w ręce młodej czeskiej artystki zajmującej się grafiką i typografią – Petry Dočekalovej. Z jej dotychczasową twórczością można się zapoznać na stronie: https://petra-d.com. Obecność Petry Dočekalovej jest możliwa dzięki współpracy MBP w Kamiennej Górze z Czeskim Centrum w Warszawie oraz praskim Festiwalem ilustracji Lustr i stanowi jeden z elementów programu kulturalnego czeskiej prezydencji w UE w drugiej połowie 2022 r. W ramach niego czołowi czescy ilustratorzy, projektanci i twórcy komiksów stworzą serię wielkoformatowych murali w wybranych miastach europejskich. Przyświeca mu hasło Sąsiedztwo-Wspólnota-Wzajemność wskazujące na potrzebę przynależności, zrozumienia i jednocześnie ciągłej współpracy w życiu codziennym.
Ważnym aspektem jest dbałość o przestrzeń publiczną, której poprzez odpowiednio dobraną formę artystyczną można nadać nowy wymiar w celu poprawy jakości życia w środowisku miejskim.
Wspólne działanie dwóch kamiennogórskich instytucji kultury jest efektem partnerstwa, które powstało dzięki realizacji przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu „Nasze TU i TERAZ w Kamiennej Górze“ w ramach programu BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Szczegóły

Data:
16 sierpnia 2022
Kategoria Wydarzenie:
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content