theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Zaproszenie na warsztaty

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat (orientacyjnie 😉) do udziału w warsztatach z tworzenia własnej gry mobilnej! I to takiej, w którą będą mogli zagrać wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Zdradzimy tylko, że zajmiemy się lokalną historią lnu…
Pierwsza część warsztatów rozpocznie się 5 sierpnia (czwartek) o godz. 11 w siedzibie biblioteki przy ul. Słonecznej 10. Uczestnicy rozpoczną je od poszukiwania przydatnych informacji w materiałach źródłowych znajdujących się w internecie i zbiorach bibliotecznych. Najciekawsze historie staną się podstawą do stworzenia fabuły gry.

Druga część warsztatów odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 20 i 21 sierpnia (czwartek-piątek). Wtedy zacznie się prawdziwa zabawa! Najpierw nauczymy się obsługi platformy ActionTrack. Umożliwia ona tworzenie gry mobilnej bez znajomości zasad programowania. Na wgranej w aplikację mapie Kamiennej Góry zaznaczymy punkty, przez które poprowadzi trasa wymyślonej przez nas gry. A następnie, jakie zadania będą czekać na uczestników w poszczególnych punktach. Warsztaty zakończą się testowaniem gotowej gry w terenie.
Warsztaty poprowadzą trenerzy z Good Games.
Chcecie wziąć udział w warsztatach? Zadzwońcie pod numer 756453505 w godzinach pracy biblioteki (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: od 9-17 h, środa: od 10-16 h) lub napiszcie do nas na adres: biblioteka@umkg.pl. Liczba miejsc ograniczona.
A wszystkich chętnych, starszych i młodszych zaprosimy na premierę gry na początku września. Więcej szczegółów już wkrótce.
Projekt “„Po nitce do kłębk@- kamiennogórskie lniane podchody” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Udostępnij:
Kategoria:Aktualności
Poprzedni
Komunikat odnośnie funkcjonowania biblioteki w sierpniu 2021
Następny
Wakacyjna środa w Filli nr 2 #1

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content