Dnia 20 i 21.08.2021 r. odbyła się kolejna część warsztatów z cyklu pt. „Po nitce do kłębk@- kamiennogórskie lniane podchody”, tym razem dwudniowa. W piątek uczestnicy warsztatów mieli możliwość zagrania w grę, która powstała na podstawie klechdy o Aladynie. Gra nosiła tytuł: „O Aladynie i cudownej lampie”. Zadaniem graczy było pokonanie labiryntu i odnalezienie magicznej lampy. Aby móc wykonać zadanie wyszliśmy w teren. Odnalezienie magicznej lampy zajęło nam ponad godzinę i przemierzyliśmy łącznie w tym celu ok. 1,5 km. Jednak podczas gry nikt nie był tego świadomy, ponieważ zabawa była przednia!

W pierwszym dniu drugiej części warsztatów dzieciom zostały przekazane informacje dotyczące samodzielnego projektowania tego typu gry.

Natomiast w sobotę (drugiego dnia warsztatów) uczestnicy mogli spróbować własnych sił w zaprojektowaniu swojej gry za pomocą platformy ActionTrack. Wskazówki przekazane dzień wcześniej przez trenerki z firmy Good Games okazały się bardzo przydatne. Jednak uczestnikom warsztatów projektowanie szło bardzo dobrze i mieliśmy okazję przekonać się, że wśród uczestników spotkania jest wielu małych geniuszy informatycznych. W końcowej fazie spotkania dzieci mogły zagrać w grę, którą same stworzyły i po powrocie do biblioteki obejrzeć wyniki.

Podczas warsztatów nie zabrakło zatem uśmiechu, zabawy oraz wielu świetnych pomysłów! Dziękujemy wszystkim za miło spędzony wspólnie czas i zapraszamy na ostatnią część warsztatów, która odbędzie się już 4 września br.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.