Pierwszy dzień ferii z autorką książki

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla dzieci w pierwszy dzień ferii bardzo ciekawe spotkanie z byłą kamiennogórzanką Elżbietą Ksepką-Solawa, animatorką kultury w Kudowie-Zdroju oraz autorką książki dla dzieci pt. „Ninja w baletkach”. W czasie zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, co było inspiracją dla autorki w czasie pisania powieści, jak wygląda warsztat ilustratora, jak trudnym i wymagającym tańcem jest balet i jak sobie radzić z trudnymi emocjami, które każdy z nas przeżywa. Ciekawa opowieść autorki zahaczyła też o zagadnienia związane z marzeniami oraz celami życiowymi, które sobie obieramy a zwieńczeniem dyskusji była twórcza praca plastyczna. Dzieci próbowały narysować swoje marzenia i nadać im konkretny kształt.

Warsztaty, które poprowadziła autorka książki zainspirowały wielu uczestników zajęć do realizacji swoich marzeń i wiary w siebie. Podczas spotkania dzieci zadawały wiele ciekawych pytań, a chwile spędzone w bibliotece nie były z pewnością straconym czasem.