Poniedziałkowe „Solne czary – mary”

Drugi tydzień ferii w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęliśmy warsztatami z solą w roli głównej. Na Magicznej Ścianie przedstawione zostały dzieciom ciekawostki o soli (rodzaje, zastosowanie oraz historia soli). Uczestnicy zajęć czytając wiersz Hanny Niewiadomskiej pt. „Sól i cukier” świetnie bawili się uzupełniając w wykropkowanych miejscach brakujące słowa. Dużym zainteresowaniem w trakcie spotkania cieszył się również filmik zaprezentowany dzieciom, który dotyczył tego, jak zrobić samemu w domu eksperyment z krystalizacją soli. W dalszej części zajęć przeczytana została legenda „Wiano św. Kingi”, bezdyskusyjnie związana z tematyką soli. Nie mogło obejść się także bez zabaw ruchowych, które zawsze wywołują wiele radości wśród dzieci. Całość zajęć zwieńczyła praca twórcza w wykonaniu naszych małych gości, a były to różne stworki i potworki z masy solnej oraz przepiękne dekoracje zamknięte w słoiczku z soli zabarwionej flamastrami.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne dni warsztatów podczas ferii zimowych.

Filmowy piątek z Akademią Pana Kleksa
Wtorek z matematyką i długopisami 3D