O uczuciach w bibliotece

Ostatnie spotkanie z dziećmi w ramach ferii zimowych spędziliśmy bardzo aktywnie. Warsztaty rozpoczęliśmy od wspólnego czytania legendy o świętym Walentym. Potem dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na szukaniu ukrytych w bibliotece połówek serduszek. Dzięki temu poznały pozytywne i negatywne uczucia, bo to one były głównym tematem piątkowych zajęć. Dzieci poznały ciekawe książki o emocjach i o tym, co siedzi w każdym z nas w środku. Był też walentynkowy quiz. W twórczy sposób wykorzystaliśmy stare gazety, z których uczestnicy wycinali literki, by ułożyć potem z nich wyrazy nazywające uczucia. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie walentynkowych kartek dla swoich bliskich. Na zakończenie dzieciaczki otrzymały książkę-niespodziankę, którą zabrały ze sobą do domu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszych zajęciach. Do zobaczenia w bibliotece!

Sprawne rączki mamy – małą sztukę uprawiamy!
Spotkanie Przedszkolaków z Czerwonym Kapturkiem