Interaktywna biblioteka

Nowa siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze powstała dzięki realizacji projektu pn. “Interaktywna biblioteka”.

Zadanie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z budżetu państwa.

W ramach realizacji zadania wykonano remont, modernizację i aranżację wnętrz. Dostosowano pomieszczenia, by możliwe było korzystanie z nich przez osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym osoby niepełnosprawnym ruchowo. Powstała wyjątkowa przestrzeń, która stwarza możliwości dla rozszerzania oferty instytucji i unowocześnienia jej usług. Biblioteka została także wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, wykorzystywany do propagowania edukacji cyfrowej i innych form edukacji nieformalnej.

Magiczna ściana i magiczny dywan (dwa urządzenia służące do gier i zabaw o charakterze edukacyjnym) służą do realizacji edukacji przez zabawę, są alternatywną formą spędzania wolnego czasu. Dzięki dofinansowaniu biblioteka nabyła tablety, które podczas zajęć warsztatowych służą m.in. do pracy z rzeczywistością rozszerzoną i promocji różnych form książki (ebooki, audiobooki).

Miejska Biblioteka w Kamiennej Górze znalazła się w gronie instytucji, które dzięki dofinansowaniom w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa spełnia kryteria Certyfikatu Biblioteka+, którego uzyskanie jest prestiżowym wyróżnieniem, dającym gwarancję, że biblioteka funkcjonuje spełnia wysokie standardy pod względem infrastruktury, wykorzystania nowoczesnych technologii oraz obsługi czytelnika.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego nową siedzibę główną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze oraz informacje o ofercie skierowanej do czytelników.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z procesu modernizacji siedziby głównej biblioteki. W zakładce projekty znajdziecie Państwo archiwalne wpisy dotyczące remontu obiektu.

Kategoria:Projekty
Nowości w Filiach