theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Oficjalne otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze

Za nami wielkie dwudniowe wydarzenie związane z oficjalnym otwarciem naszej biblioteki. Z tej okazji w czwartek 21 kwietnia odbyło się spotkanie z wrocławskim pisarzem, artystą i rysownikiem Filipem Zawadą, któremu towarzyszyła przygotowana specjalnie na tę okazję wystawa rysunków pt. „Z punktu widzenia Ziemniaka”. Licznie przybyli goście mieli okazję posłuchać o książkach autora, jego pasjach i zainteresowaniach oraz inspiracjach do tworzenia rysunków. Filip Zawada znany jest jako autor książek: „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”, „Psy pociągowe” czy „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna”. Wspomniane tytuły są dostępne w naszych zbiorach.

W piątek 22 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie, w którym wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wśród nich znajdowali się przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, dyrektorzy placówek oświatowych i społeczno-kulturalnych oraz bibliotekarze z innych placówek z Kamiennej Góry i okolic. Naszymi gośćmi byli też dawni dyrektorzy i pracownicy biblioteki oraz mieszkańcy miasta. Artystyczną oprawę wydarzenia zapewnił pan Zbigniew Stefański (Bez Jacka), który mieszka w Kamiennej Górze i został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność.

Ostatnim punktem wydarzeń było spotkanie z pisarzem Hubertem Klimko-Dobrzanieckim. Odbyło się ono w przepięknych pomieszczeniach kamiennogórskiego Muzeum Tkactwa. Rozmowę z gościem poprowadziła Danuta Bunij – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowarach. W swoim dorobku literackim Hubert Klimko-Dobrzaniecki ma głównie prozę, ale też i wiersze. Jego najbardziej znane tytuły to: „Zostawić Islandię”, “Bornholm, Bornholm”, „Złodzieje bzu” czy „Niech żyje śmierć!”.

Książki Filipa Zawady oraz Huberta Klimko-Dobrzanieckiego są dostępne w naszej placówce. Wystawę rysunków Filipa Zawady można oglądać w bibliotece do końca maja.

Remont pomieszczeń i zakup wyposażenia nowej siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze był możliwy dzięki dofinansowaniu zadania „Interaktywna biblioteka” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Wartość projektu realizowanego od lipca 2019 do grudnia 2021 r. wynosiła 226.218,79 zł, w tym dofinansowanie ze środków MKiDN 898.094,57 zł.

Poniżej prezentujemy kilka fotografii z opisanych wydarzeń.

 

Udostępnij:
Kategoria:Aktualności
Poprzedni
Interaktywna biblioteka
Następny
Wizyta studyjna

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content