O postaciach bajkowych z przedszkolakami

W środowe przedpołudnie gościliśmy grupę Słoneczników z Prywatnego Przedszkola Stokrotka w Kamiennej Górze. Przedszkolaki w trakcie dzisiejszego spotkania zaprzyjaźniły się z dwoma bajkowymi kotkami (Filemonem i Bonifacym) oraz bardzo chętnie wysłuchały fragmentu opowiastki pt. „Nazywam się Filemon”. Dzieci podczas przeglądania książek zdobyły również umiejętność rozpoznawania innych postaci bajkowych tj.: Reksio, Krecik, Myszka Miki, Olaf z Krainy Lodu, Bolek i Lolek itd. Mali goście oglądając animację bajkową z cyklu „Dziwny świat kota Filemona” bardzo chętnie komentowali to, co dzieje się na ekranie i dzieli się swoją wiedzą, jakie tajemnice skrywa las. Obejrzany odcinek bajeczki przyczynił się również do zrozumienia przez przedszkolaków tego, jakim zjawiskiem jest echo. Za pomocą kredek i dziecięcej wyobraźni powstały piękne i kolorowe postacie bajkowe. Dzięki temu w naszej bibliotece zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło, co widać na poniższych zdjęciach. Dziękujemy grupie Słoneczników za bardzo radosne spotkanie.

Про нашу бібліотеку (o naszej bibliotece)