Grupa dzieci o nazwie „Maki” z Pierwszego Prywatnego Przedszkola “Strokrotka” w Kamiennej Górze wzięła udział w zajęciach, których tematyka związana była z postacią znanego wszystkim Reksia. Przedszkolaki były w bibliotece po raz pierwszy w związku z tym część zajęć poświęcona była zagadnieniom związanym z zapisaniem się do biblioteki, zasadami korzystania ze zbiorów i dbaniem o książki. Dzieci odgadywały zagadki dotyczące postaci bajkowych. Wysłuchały też fragmentu z książki pt. „Reksio: dobranocka wszech czasów”. Nasi mali goście wcielili się w rolę Reksia przy zabawie ruchowej, w trakcie której odtwarzany był dzień tego śmiesznego psiaka. Podsumowaniem spotkania było wykonanie portretu bohatera naszych zajęć. Dzieci wyklejały go kawałkami gazet i tak powstały ciekawe prace, które powędrowały z maluchami do domu. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia w bibliotece!