Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej bibliotece świętowaliśmy wraz z Grupą „Dinusie” z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Kamiennej Górze. Bardzo dużo się działo w trakcie tego jakże radosnego święta! Bawiliśmy się fantastycznie…a to przede wszystkim za sprawą postaci  z bajki „Czerwony Kapturek”, które w pięknych strojach wyszły na spotkanie dzieciom. Wilk, Czerwony Kapturek oraz Babcia rozdały wszystkim przedszkolakom smakołyki, a następnie wszyscy razem daliśmy się porwać dźwiękom muzyki i potańczyliśmy w jej rytm. Naszym małym gościom bajka o znanej wszystkim dziewczynce w czerwonej pelerynce została zaprezentowana zarówno w formie tradycyjnej jak i w formie  teatrzyku obrazkowego Kamishibai. Było mnóstwo śmiechu w trakcie czytania jej z podziałem na role… Ale to jeszcze nie wszystko, co się u nas wczoraj działo! Pobawiliśmy się wspólnie również w podchody i wyszukaliśmy ukrytych w bibliotece rekwizytów potrzebnych nam do jednej z  zabaw. Zakończeniem spotkania było wykonanie portretów Czerwonego Kapturka i Wilka, a efekty tej pracy można podejrzeć w fotogalerii. Dziękujemy Dinusiom za przemiłe spotkanie i do zobaczenia w bibliotece!

Wtorkowe spotkania w bibliotece
Grupa „Koty” w bibliotece