theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

„Lubmy się trochę”

Słowa tej znanej piosenki wybrzmiały dzisiaj na spotkaniu przygotowanym dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze jako podsumowanie zajęć „O mowie nienawiści i hejcie”. Temat był realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska, która wydała publikację pod tym samym tytułem dotyczącą tak często dzisiaj obecnej w naszym życiu mowy nienawiści. Młodzież miała okazję wysłuchać zaproszonych gości: pani Elwiry Hajdugi (specjalistka ds. nieletnich i patologii w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze) oraz pana Rafała Zbozienia (psycholog Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze ). Przedstawili oni problem od strony prawnej i psychologicznej.

Po części oficjalnej zajęcia przybrały formułę warsztatową, w czasie której nastolatkowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując łamigłówki, quizy, krzyżówki. Miłym i optymistycznym akcentem na zakończenie spotkania było wspólne przeczytanie wiersza pt. „Przepis na cały rok” Kathariny E. Goethe, w którym znaleźć można receptę na dobre i szczęśliwe życie pozbawione negatywnych emocji. Wersy wspomnianego utworu wykorzystaliśmy podczas zabawy integracyjnej „Podaruj miłe słowo”. Wiersz został też umieszczony na przygotowanych przez bibliotekę zakładkach, które licealiści zabrali ze sobą na pamiątkę wspólnego wydarzenia.

Dziękujemy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za zorganizowanie akcji oraz przysłanie książek. Wszystkich zainteresowanych lekturą książki zapraszamy do biblioteki.

O wydarzeniu można również przeczytać w tygodniku Informacje Dolnośląskie.

Udostępnij:
Kategoria:Aktualności
Poprzedni
Komunikat
Następny
Komunikat

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content