W dniach 20-21.06.2022 r. w naszej bibliotece gościły badaczki, które rozmawiały z kilkoma czytelnikami z różnych grup wiekowych na temat społecznego i ekonomicznego wpływu bibliotek publicznych na ich życie. Badanie prowadzone jest w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W badaniu tym bierze udział 60 czytelników z całej Polski, a poprawiona ankieta zostanie udostępniona wszystkim bibliotekom publicznym w przyszłym roku. Dzięki temu biblioteki będą mogły oszacować, co dają swoim społecznościom lokalnym.

Serdeczne podziękowania zarówno dla Pań, które przeprowadziły rozmowy, jak i dla czytelników biorących udział w badaniu.