theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Wakacje w bibliotece

Przed nami dwa miesiące – wyczekiwanych, upragnionych i wypełnionych beztroską zabawą wakacji. Pamiętajcie, że w naszym mieście działa biblioteka, która przygotowała dla młodszych mieszkańców ofertę wydarzeń, w których można bezpłatnie wziąć udział i ciekawie spędzić wolny czas. Startujemy 12 lipca i czekamy na Was we wtorki, środy i piątki (szczegóły z datą i godziną na plakacie).

Pierwszy tydzień zajęć to 3 spotkania pod hasłem „Zrób sobie książkę”. Przygotowaliśmy warsztaty, w czasie których własnoręcznie wykonamy książeczkę o sobie samym/samej, w kolejnym dniu zajmiemy się książką elektroniczną i dźwiękową – sami spróbujemy nagrać audiobooka. Ostatni dzień warsztatów poświęcimy książce w formie kamishibai, opowiemy Wam co to takiego i stworzymy własną, ilustrowaną opowieść.
W drugim tygodniu zapraszamy na kolejny cykl pod hasłem „Po(e)tyczki z wierszem”. Pobawimy się poezją w nieoczywisty sposób, wykorzystując ją jako pretekst do świetnej zabawy. W pierwszym dniu spotkamy się z wierszem „Na straganie”, drugiego dnia ruszymy z poezją w nasze miasto, a w dniu trzecim wiersze tworzyć będziemy sami, wykorzystując różne formy kreatywnej pracy z tekstem.
W ostatnim tygodniu lipca włączamy aktywności ruchowe i zapraszamy na zajęcia z cyklu „Zgrajmy się w bibliotece”. Pierwszego dnia gramy w elektroniczne oraz tradycyjne gry i zabawy, kolejny dzień będzie poświęcony grom planszowym, zagadkom i quizom, a trzeciego dnia ruszymy w plener z grą terenową po naszym mieście.

O planach na sierpień będziemy informować wkrótce, a teraz informacje najważniejsze, bo dotyczące zapisów na lipcowe zajęcia. Uczestników można zapisać telefonicznie : 75/645-35-05 lub 572 509 016 bądź mailowo : biblioteka@umkg.pl

Liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób, zatem czekamy na Wasze telefony. Do zobaczenia w bibliotece!

Udostępnij:
Kategoria:Aktualności
Poprzedni
Sobotni dyżur biblioteki
Następny
Ponad 120 000 tysięcy dofinansowania dla biblioteki!

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content