Dzień Kobiet w bibliotece

W dniu 08.03.2023 r. w naszej bibliotecznej Filii nr 2, która mieści się przy ul. J. Słowackiego 40 odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet pod hasłem: „Poezja jest kobietą”.

Wraz z zaproszonymi paniami przy słodkim poczęstunku wspominałyśmy, jak dawniej obchodzono to jakże niezwykłe święto oraz to, jak przedstawia się jego historia. Poza rozmowami było też oczywiście coś dla ducha – czyli wspólne czytanie poezji i losowanie sentencji, które jak się okazało wywołały wiele uśmiechu na twarzach naszych sympatycznych gości. Każda z pań miała również możliwość wykonania obrazka okolicznościowego oraz otrzymała zakładkę do książki, na której znaleźć można było wiersz o kobiecie.

Całość spotkania uświetniła wystawa pięknych kartek pocztowych z motywem kwiatowym, którą to przygotował pan Hans Kuhnert – kamiennogórski filatelista.

Dziękujemy bardzo za miłą, ciepłą i wspaniałą atmosferę.

Jaroslav Rudiš w Kamiennej Górze!