KONKURS!

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze ogłasza konkurs na edukacyjno-kulturalne inicjatywy lokalne pn. „inicjatyWY w bibliotece”.

Kwota przeznaczona na realizację wszystkich pomysłów w ramach konkursu wynosi 25 000,00 zł.
Biblioteka planuje przeznaczyć tę kwotę na realizację minimum 5 pomysłów na inicjatywy.

Maksymalna kwota dofinansowania jednej inicjatywy to 5 000,00 zł.

Celem konkursu jest:
1. Wzmocnienie roli biblioteki jako „trzeciego miejsca” – przestrzeni dla mieszkanek i mieszkańców Kamiennej Góry, miejsca spotkań, zabawy i edukacji, wspólnych działań, odpoczynku i integracji społecznej.
2. Zaangażowanie społeczności we wspólne działania edukacyjno-kulturalne wokół czytelnictwa, zwiększenie wzajemnego zrozumienia i wzmocnienie więzi pomiędzy ludźmi.
3. Podniesienie jakości usług kulturalnych i zwiększenie dostępu do kultury, promocja czytelnictwa.

Do udziału w konkursie zapraszamy:
1. grupy formalne (stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, kluby)
2. grupy nieformalne (min. 3 osoby, w tym co najmniej jedna osoba pełnoletnia i co najmniej jedna osoba mieszkająca w Kamiennej Górze)
3. liderki i liderów lokalnych (edukatorów, animatorów, twórców, osoby prywatne zajmujące się działaniami na rzecz społeczności lokalnej)

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz wniosku dostępny pod linkiem:

W załącznikach poniżej znajduje się Regulamin konkursu i inne dokumenty.

Regulamin konkursu_inicjatyWY w bibliotece_MBPKG
zał. 1_koszty kwalifikowane_inicjatyWY w bibliotece_MBPKG
zał. 2_klauzula RODO_inicjatyWY w bibliotece_MBPKG
zał. 3_formularz wniosku_wzór_inicjatyWY w bibliotece_MBPKG

Konkurs jest elementem projektu „Nasze TU i TERAZ w Kamiennej Górze” realizowanego w ramach programu BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

IBUK LIBRA