Biblioteka bardziej dostępna

Zostaliśmy jedną z 151 instytucji w Polsce, które zakwalifikowały się do części szkoleniowej programu Narodowego Centrum Kultury ,,Projektowanie Uniwersalne Kultury – Dostępność w Instytucjach Kultury”.

W ramach tego projektu pracownicy naszej biblioteki wezmą udział w 3 letnim cyklu szkoleń.

Będą one dotyczyły różnych aspektów związanych z dostępnością, projektowaniem uniwersalnym i włączaniem osób z niepełnosprawnością oraz seniorów w działania instytucji kultury.

Dbanie o wysokie standardy dostępności jest dla nas wyjątkowo ważne, tym bardziej cieszymy się, że będziemy to robić w oparciu o specjalistyczną wiedzę i współpracę z autorytetami w tej dziedzinie! Podnoszenie kompetencji to ważny element naszej pracy. Między innymi dzięki temu możemy zmieniać punkt widzenia, nabierać perspektywy i wzbogacać naszą ofertę.

Ahoj przygodo!
Projekt „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury” jest finansowany w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
43 000 tysiące złoty dotacji dla naszej biblioteki!
Lista wygranych inicjatyw programu Bardzo Młoda Kultura – a wśród nich Nasz Człowiek!