Wykład o historii fotografii

Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze nabiera projektowego tempa i jest to piękny paradoks – działania w duchu slow-photo, przy jednoczesnym intensywnym rytmie.

Istotą twórczości, obok wszystkich romantycznych wyobrażeń o wenie i natchnieniu, jest systematyczność i działanie. Róbmy to!
Już w ten czwartek zapraszamy Was na wykład pn. „Historia fotografii – uznani polscy twórcy”.

Spotkanie poprowadzi dla Was Joanna Mielech – historyczna sztuki, kierowniczka działu wystaw BWA w Jeleniej Górze, kuratorka wystaw fotograficznych, wykładowczyni Jeleniogórska Szkoła Fotografii. Jest nam niezmiernie miło, że możemy zaprosić do współpracy osobę, która podzieli się z Wami swoją ogromną wiedzą i zaraźliwą pasją.

Już dziś możemy Wam obiecać, że spotkania klubu będą odbywały się w każdy wakacyjny czwartek i nie możemy się oprzeć, żeby nadać im, z przymrużeniem oka, miano fotograficznych podwieczorków czwartkowych. Z a p r a s z a m y!

Obok dużej dawki ciekawych informacji o historii sztuki fotografii i istocie portretu, gwarantujemy Wam spędzenie popołudnia w miłym towarzystwie, wśród przesympatycznych osób! Kto był z nami w ubiegły czwartek ten wie, że po spotkaniach prowadzimy miłe i dowcipne rozmowy, które znacznie wykraczają poza mówienie o obrazach i stają się dialogiem o widzeniu.
Na tym właśnie zależało realizatorom projektu Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc od samego początku!

Kiedy? 18 lipca (czwartek), godz. 17.00
Gdzie? ul. Kościuszki 4 | Kamienna Góra | siedziba biblioteki
____________________________
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024
Rusza projekt „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze”!
Ruszają twórcze warsztaty dla Młodych!