theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Młodzi w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu

„Gdyby wybrane dzieło było manifestem, to co by manifestowało? W jakiej sprawie? Byłoby krzykiem czy szeptem?” 
Przez Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu przeprowadziła nas akrobatycznie i troskliwie Justyna Oleksy – edukatorka i performerka.
Daliśmy się ponieść odczuwaniu i intuicyjnemu odczytywaniu znaczeń zaklętych w sztuce współczesnej. Daliśmy sobie prawo do własnej interpretacji, do własnych manifestów – krzyków i szeptów.
To wszystko było możliwe dzięki wirtuozerskim warsztatom i ogromnej otwartości Justyny na myślo-czucie „Naszych Dzieci”.
Wsłuchiwanie się w ich wstrząsającą i trafną interpretację dzieł Marii Pinińskiej-Bereś było dla nas absolutnie niezwykłym doświadczeniem. Wielkie wzruszenie. Młodzi z dużym przejęciem odebrali dzieła tej znakomitej polskiej artystki eksplorującej temat kobiecości i miejsca kobiecości w rzeczywistości społeczno-politycznej.
Rozmowy o tym „co jest naszym gorsetem” i dlaczego musimy ściągać buty przed namiotem do krzyczenia trwają do dziś. Naprawdę.
Pawilon Czterech Kopuł to miejsce niezwykłe – otwartość i gotowość na potrzeby młodych odbiorczyń i odbiorców sztuki było dla nas wielką inspiracją.
Był to nasz pierwszy przystanek podczas wyjazdu edukacyjnego do Wrocławia. Przystanek drugi – czyli wizyta w Krupa Art Foundation w następnym odcinku – już wkrótce!
______________________________
Wyjazd edukacyjny odbył się w ramach projektu Marcelina Halaś pn. „<<dla koleżanki pytam>> artywizm Młodych w Kamiennej Górze”, którego głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze.
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum KulturyBardzo Młoda Kultura 2023-2025 – Dolny Śląsk | operatorem programu jest Centrum Kultury Agora

Udostępnij:
Poprzedni
Pejzaż w polskiej fotografii – zaproszenie na wykład
Następny
Mirek Weichsel w bibliotece – relacja

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content