Andrzej Dudek-Dürer gościem naszej biblioteki – zaproszenie na spotkanie autorskie

„Sztuka jest dla mnie sposobem, możliwością na życie, szczególną możliwością samorealizacji, komunikacji i kooperacji, moje życie jest sztuką” to słowa Andrzeja Dudka-Dürera, absolutnie niezwykłego artysty.

Będzie on naszym kolejnym gościem w ramach cyklu spotkań autorskich, które realizujemy w projekcie pn. „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze

Andrzej Dudek-Dürer jest performerem, artystą sztuki mediów, kompozytorem i muzykiem. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.
Podczas spotkania twórca zaprezentuje m.in. dokumentacje graficzno- fotograficzne, video realizacje, autorska muzykę oraz żywą rzeźbę.
Andrzej Dudek-Dürer od wielu lat interesuje się zagadnieniami przenikania różnorodnych form ekspresji. Rysunek, grafika, fotografia, video, obiekty, instalacja, muzyka, performance – to obszary jego poszukiwań.

Pokazywał swoje prace, prowadził wykłady i działania artystyczne na wielu wystawach, festiwalach i sympozjach w kraju i zagranicą, znajdują się one w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, w Dolnośląskiej Zachęcie Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Stedlijk Museum w Amsterdamie, Museum of Modern Art. w Nowym Yorku, Tate Gallery w Londynie. W 2003 zaprezentował performance oraz dokumentacje twórczości podczas 50 Biennale Weneckiego.

Spodziewamy się niezwykłej rozmowy, do której serdecznie Was zapraszamy. Mamy pewność, że również dla Was będzie to ekscytujące i metafizyczne doświadczenie.
Do zobaczenia!
Pomysł i realizacja: Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc
Partner projektu: Jeleniogórska Szkoła Fotografii
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024