Finał projektu „dla koleżanki pytam – artywizm Młodych w Kamiennej Górze”!

Jak ładnie krzyczeć o tym, co trudne?

Zapraszamy na wystawę, premierę kampanii społecznej i podsumowanie projektu „<<dla koleżanki pytam>> artywizm Młodych w Kamiennej Górze”.

Oddamy głos i sprawczość tym, którzy nie czują się słyszani. Spotkamy się, żeby porozmawiać, pomilczeć i (po)wzruszać.

Podczas spotkań i warsztatów, które przeprowadziłyśmy wspólnie z grupą młodych osób (w wieku 14-23 lat) pracowałyśmy nad sposobami łączenia sztuki i aktywizmu społecznego. Zależało nam na tym, by pokazać Młodym, że twórczość może być wspaniałym sposobem na wyrażenie siebie i na bezpieczne przeżycie gniewu, buntu i niezgody.

Spotkania, obok ogromnej frajdy podczas całego procesu i satysfakcji z efektów, były też dla nas wszystkich dużym wyzwaniem. Głównym materiałem, na którym pracowaliśmy, były PROBLEMY i trudności, jakie przeżywają Młodzi. Za nami długie godziny rozmów i…łez (o różnym smaku).

Efektem naszych wakacyjnych działań są prace Młodych inspirowane sztuką współczesną, sesja zdjęciowa i… kampania społeczna. Wszystko to ujrzy światło dzienne już w najbliższy piątek o 17.00!

Zapraszamy KAŻDEGO, kto ma ochotę i odwagę z nami celebrować i dowiedzieć się co tkwi w Młodych.
__________________________
Działanie odbywa się w ramach projektu Marcelina Halaś pn. „<<dla koleżanki pytam>> artywizm Młodych w Kamiennej Górze”, którego głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze oraz Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum KulturyBardzo Młoda Kultura 2023-2025 – Dolny Śląsk | operatorem programu jest Centrum Kultury Agora.
Świętuj z nami Noc Bibliotek 2024!
Kampania społeczna o problemach kamiennogórskiej młodzieży