O zwierzątkach domowych z przedszkolakami

Dzisiaj (23.03) grupa „Słoneczniki” z Pierwsze Prywatne Przedszkole „Stokrotka” w Kamiennej Górze przyszła z odwiedzinami do naszej biblioteki. Z przedszkolakami podczas zajęć porozmawialiśmy sobie o naszych małych milusińskich- zwierzątkach domowych. Od początku zajęć nie zabrakło ze strony naszych małych gości zarówno uśmiechu jak i opowieści, jakie to zwierzątka domowe mają w swoich domach. Świetnie bawiliśmy się podczas zabaw polegających na dopasowaniu do zwierzątek odpowiednio ich cieni, domków oraz śladów. Bardzo dobrze spisała się cała grupa „Słoneczniki” w trakcie rozpoznawania zdań prawdziwych oraz tych fałszywych, które dotyczyły oczywiście zwierzątek.  Dzieci wysłuchały bardzo interesującej bajki o piesku Puszku. Dzięki niej mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tym, jak postępować z małym pieskiem, którego się przyjmie pod swój dach oraz tego, jak należy w ogóle dbać o zwierzę domowe. Wraz z przedszkolakami pobawiliśmy się również w pieski i kotki. W rytm muzyki pochodziliśmy i poskakaliśmy tak jak zwierzątka. Nasi mali goście przekonali się również, że z gotowych elementów w kształcie serduszek można wykonać piękne prace plastyczne, które miały kształt głównych bohaterów naszego spotkania. Powstały oczywiście śliczne i bardzo ciekawe obrazki zwierzątek domowych. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i odwiedziny. Do zobaczenia w bibliotece!

Informacje dla czytelników
Klasa 2 w bibliotece