Klasa 2 w bibliotece

Dzisiaj (01.04) wraz z dziećmi z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich w Kamiennej Górze spędziliśmy bardzo aktywnie czas podczas naszego spotkania. Bardzo dużo się działo! Spowodowane to było zapewne samym tematem zajęć, ponieważ rozmawialiśmy o tym, jak powstaje książka, a my pracownicy biblioteki moglibyśmy opowiadać o książkach oczywiście przez długi, długi czas…Jednak nie tylko sam temat warsztatów wpłynął na to, że były one bardzo ciekawie, aktywnie i twórczo spędzone. Okazało się bowiem, że nasi mali goście bardzo dużo wiedzą na temat książek oraz byli bardzo aktywni! Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od oglądania przez dzieci książek znajdujących się w bibliotece. Następnie porozmawialiśmy na temat tego, w których miejscach w książce znajdziemy takie informacje jak: autor, tytuł książki, nazwa wydawnictwa czy spis treści. Przy omawianiu tych elementów cała grupa klasy drugiej poszukiwała ich w swoich książkach. Uczestnicy zajęć obejrzeli również inne formy książki tj. czytnik, czytak czy audiobooki. Wspólnie przeczytaliśmy opowiastkę pt. „Książki”, która była w formie Kamishibai (magicznego drewnianego teatrzyku). Odczytany został również wierszyk pt. „Kłopoty w bibliotece”. Na jego podstawie porozmawialiśmy o tym, w jaki sposób układane są książki na półkach w bibliotece. Świetnie bawiliśmy się w trakcie zabawy, podczas której musieliśmy zamienić się w takie właśnie stojące na półce książki i ustawialiśmy się za sobą zgodnie z alfabetem. Klasa 2 obejrzała również filmik pt. „Jak powstaje książka” i na jego podstawie z rozsypanki układaliśmy poszczególne etapy powstawania książki. Pod koniec zajęć nasi mali goście wyszukali jeszcze w książkach haseł promujących czytanie oraz stworzyli własne książeczki, które opowiadały o nich samych. Powstały piękne opowiadania, a ze wszystkimi wyzwaniami cała grupa poradziła sobie świetnie! Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i wedle obietnicy czekamy na Was już niebawem. Do zobaczenia!

O zwierzątkach domowych z przedszkolakami
Drugoklasiści z wizytą w bibliotece