Dzisiaj( 5 kwietnia) odwiedziła nas kolejna klasa druga ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Dzieci dowiedziały się tego, w jaki sposób mogą zostać nowymi czytelnikami biblioteki. Za pomocą zabaw i rozmów nasi mali goście odkryli ,ile skarbów skrywa biblioteka: gry planszowe, zabawki, audiobooki, czytniki, czytaki… i oczywiście książki, którym przyjrzeliśmy się bliżej. Drugoklasiści stali się mistrzami odkrywania autorów, tytułów, wydawnictw oraz rodzaju papieru. Poznali wszystkie zakamarki biblioteki, bez trudu odnajdując działy i wybrane pozycje książkowe bawiąc się w poszukiwaczy. Uczestnicy spotkania wykazali się również bardzo dobrą znajomością alfabetu, która była niezbędna podczas „zabawy w półkę”-zamieniliśmy się na chwilę w takie stojące na półkach książki i ustawialiśmy się za sobą zgodnie z alfabetem. Uczniowie klasy drugiej dostali w prezencie szablon książki, który zabrali ze sobą i obiecali pochwalić się efektami pierwszych napisanych i zilustrowanych przez siebie książek. Z niecierpliwością czekamy na efekty ich twórczości!

Do zobaczenia kolejnym razem w naszej bibliotece.