Spotkanie autorskie

We wtorkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze gościliśmy ubiegłorocznego laureata Nagrody Literackiej Nike – Pana Zbigniewa Rokitę. Urodzony w Gliwicach dziennikarz i reporter specjalizuje się w problematyce Europy Środkowej i Wschodniej oraz Górnego Śląska.  Wspomnianą nagrodę przyznano autorowi za reporterską książkę pt. „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Większą część spotkania poświęcono omówieniu tego, dlaczego została napisana książka akurat o Górnym Śląsku. Pytany o genezę, inspiracje i sam proces tworzenia autor odpowiedział, że pisał ją „przez siebie”. Żyjąc na Górnym Śląsku, wchłonął „przez osmozę” jego realia i kody kulturowe. Pisarz podczas rozmowy z uczestnikami spotkania przyznał, że w trakcie pracy nad książką bardzo wartościowe były dla niego też opowieści członków rodziny, zwłaszcza babci. Spotkanie było bardzo interesujące. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań autorowi oraz zakupu książki Pana Zbigniewa Rokity z jego autografem. Serdecznie dziękujemy autorowi oraz wszystkim gościom za przybycie.

Porcja nowości do czytania!
„ W krainie książek”