Wczoraj (18.05.2022) gościliśmy w bibliotece grupę „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego Nr 1 im. Czterolistnej Koniczynki w Kamiennej Górze.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się dlaczego książki mają pieczątki i kody kreskowe, na jak długo można je wypożyczać oraz tego, w  jaki sposób można założyć sobie kartę biblioteczną. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość oglądania książek z trójwymiarowymi ilustracjami, kolorowych publikacji o zwierzętach, drzewach i samochodach.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Wspólnie przeczytaliśmy bardzo ciekawą i śmieszną historyjkę pt. „Jestem najsilniejszy” Mario Ramos, która opowiadała o przechwalającym się wilku. Dzieci poznały też opowiastkę o żółwiku Franklinie i jego przygodzie z książką wypożyczoną w bibliotece. Razem z „Pszczółkami” opracowaliśmy też regulamin mówiący o tym, jak należy zachować się w bibliotece. Ostatnim elementem zajęć było kolorowanie rysunków nawiązujących do tego, co można robić w bibliotece. Poniżej prezentujemy kilka fotografii z naszego spotkania. Do zobaczenia wkrótce!

 

(Visited 16 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.