Wypożycz sobie czytnik!

Od dziś w naszej bibliotece można wypożyczać czytniki e-booków. Urządzenia, które oferujemy to sprzęt firmy inkBOOK – model Calypso Plus. Na czytnikach jest również zainstalowana aplikacja LEGIMI – wirtualna biblioteka książek elektronicznych (ponad 135 000 tytułów) oraz audiobooków i synchrobooków (50 000 tytułów). By móc korzystać z tych bogatych zbiorów, należy posiadać naszą kartę biblioteczną i pobrać bezpłatny kod dostępu.

Aplikacja LEGIMI cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników naszej biblioteki. Według statystyk czytają oni średnio 1297 stron dziennie! W tym roku na książki elektroniczne wydaliśmy już ponad 10 000,- zł, to dwukrotnie więcej niż w 2021 r.

Osoby, które jeszcze nie próbowały korzystać z książek elektronicznych i czytników, zachęcamy do przetestowania tej formy czytania.

Zasady wypożyczania czytników dostępne są w załącznikach.

Regulamin wypożyczania czytników e-booków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze. Załącznik nr 1 do Regulaminu wypożyczania czytników e-booków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze

Ponad 120 000 tysięcy dofinansowania dla biblioteki!
Czwartkowy podwieczorek w bibliotece