Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza naszych małych czytelników
do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu Mała książka – wielki człowiek. Każde dziecko, które przystąpi do projektu otrzyma od nas wyprawkę czytelniczą, w której znajduje się m.in. zupełnie nowa książeczka „Krasnal w krzywej czapce” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej.
Nowością w tegorocznej akcji są również wyprawki przygotowane w wersji polsko-ukraińskiej, po które mogą się zgłosić mieszkające u nas dzieci z Ukrainy.
Przypominamy zasady projektu:
• akcja skierowana jest do dzieci w wieku 3-6 lat,
• warunkiem przystąpienia do programu jest zapisanie dziecka do biblioteki (dzieci, które są już zapisane mogą przystąpić do akcji
w każdej chwili),
• każde dziecko biorące udział w programie otrzymuje w prezencie wyprawkę czytelniczą (książeczki, zakładka, karta małego czytelnika),
• dziecko, które uzbiera 10 naklejek otrzymuje Dyplom Małego Czytelnika.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie. Piękne i nowe wyprawki czekają na rozdanie.
Czytanie dzieciom bardzo się opłaca-pobudza ich wyobraźnię, rozwój i kreatywność, a czas spędzony
z dzieckiem na wspólnym czytaniu pomaga w budowaniu więzi.