Rusza projekt „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze”!

Przed nami pierwsze spotkanie w ramach dużego projektu edukacyjno-artystycznego p.n. „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu KULTURA-INTERWENCJE.

Już w najbliższy czwartek o godz. 17:00 pomysłodawcy i autorzy projektu Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc opowiedzą Wam o swoich pomysłach i fotograficznych wydarzeniach, które odbędą się w naszej bibliotece w najbliższych miesiącach.
Jednym z najważniejszych celów projektu jest przybliżenie Wam historii, filozofii i sztuki fotografii, ale też stworzenie warunków do Waszej twórczości i aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Będziemy się z Wami spotkać na warsztatach fotograficznych, na których poznacie wszystkie odcienie szarości fotografii analogowej.
Doświadczycie procesu widzenia i tworzenia w duchu slow-photo, za pomocą którego będziemy chcieli oderwać Was od cyfrowego świata.
Zaprosimy Was na wykłady, spotkania z autorami, pisarzami i twórcami, którzy zajmują się szeroko rozumianą sztuką fotografii. Zabierzemy Was również w miejsca, gdzie sztukę fotografii będzie można poczuć na żywo.
Do zobaczenia!
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024
Start kolejnego projektu dla Młodych!
Wykład o historii fotografii