Ruszają twórcze warsztaty dla Młodych!

Ruszają warsztaty! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i planem, który niektórzy z Was poznali podczas spotkania informacyjnego, od przyszłego poniedziałku rozpoczynamy zabawę i pracę (na szczęście kreatywną) nad stworzeniem czegoś ABSOLUTNIE WYJĄTKOWEGO – czyli kampanię społeczną inspirowaną sztuką współczesną, w której będziemy się twórczo wyrażać i artystycznie buntować.

Aktywizm | 22.07

Poznacie młode osoby aktywistyczne, które wykorzystują sztukę do dbania o istotne dla nich wartości lub do pokojowej „walki” o prawa – swoje, swoich społeczności, swojego otoczenia. Obejrzymy fragmenty filmów, przyjrzymy się działaniom, zainspirujemy się. Odbędziemy dyskusję o tematach i sposobach, które możemy wykorzystać w kampanii społecznej. W części warsztatowej weźmiecie udział w „symulacji artystycznej” i sami przekonacie się, że już teraz macie w sobie wszystko, czego potrzebujecie do „ładnego krzyczenia o tym, co trudne”.

Fotografia | 24.07, 31.07

To spotkania, na których odbędą się sesje zdjęciowe do naszej kampanii społecznej. Powstaną fotografie, które wykorzystamy do stworzenia grafik, filmów i innych form artystycznych. Poznacie kulisy tworzenia profesjonalnej sesji zdjęciowej i, co najważniejsze, będziecie mogli wystąpić w roli zarówno modelek i modeli, jak i asystentów planu zdjęciowego.

Wyrażanie Siebie | 29.07

Przejdziemy razem przez minowe pole bycia dobrze zrozumianym, poznamy różne formy wyrazu – wyrazu artystycznego, ale też wyrażania siebie w taki sposób, by zostać usłyszanym. Przyjrzymy się słowom pisanym, krzyczanym i mówionym. Spiszemy się i nagramy. Przygotujemy wspólnie hasła na nasze „transparenty” i materiał do instalacji dźwiękowej.

Grafika | 9.08

To spotkanie przejdzie do historii jako pierwsze, na którym będziemy rzucać farbami, chlapać klejem i bezkarnie niszczyć – po to, by tworzyć. Damy upust naszym emocjom i kreatywności – powstaną dzieła sztuki, którymi opowiemy o swoich Potworach.

Warsztaty są skierowane do osób w wieku 13-24 lata.
Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy, żeby się zapisać :

Wymagane jest również udzielenie pisemnej zgody. Są dostępne dwie wersje do pobrania:
1) w przypadku uczestnika pełnoletniego – uczestnik pełnoletni_zgoda_warsztaty_dla koleżanki pytam
2) w przypadku uczestnika niepełnoletniego (podpisuje rodzic/opiekun prawny) – uczestnik niepełnoletni_zgoda_warsztaty_dla koleżanki pytam

Po wypełnieniu należy dostarczyć ją do biblioteki lub wysłać podpisane skan na nasz adres mailowy (biblioteka@umkg.pl). Można ją również wypełnić u nas na miejscu.

Wykład o historii fotografii
Warsztaty fotograficzne pn. Techniki dawne – cyjanotypia