Warsztaty fotograficzne pn. Techniki dawne – cyjanotypia

Przed nami kolejne spotkanie w ramach projektu „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej GórzeZapraszamy Was na warsztaty fotograficzne pn. Techniki dawne – cyjanotypia, skierowane do osób dorosłych i młodzieży 14+.

Kiedy? 25 lipca (czwartek), godz. 17.00
Gdzie? ul. Kościuszki 4 | Kamienna Góra | siedziba biblioteki

Cyjanotypia jest dawną techniką fotograficzną, która pozwala tworzyć charakterystyczne, niebieskie odbitki, powstające w wyniku reakcji chemicznej między solami żelaza a światłem UV. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się zasadami działania tej metody i z całym procesem – od sposobów przygotowywania negatywów, tworzenia emulsji światłoczułej, poprzez metody jej nakładania, techniki naświetlania i utrwalania.

Spotkanie poprowadzi Tadeusz Piotr Prociak – fotograf i projektant graficzny, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Redaktor prowadzący kilka działów autorskich w czasopiśmie „Fotografia & aparaty cyfrowe”. Obecnie w swojej pracy koncentruje się głównie na autorskich wydawnictwach książkowych i działalności edukacyjnej. Autor siedmiu wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad stu ekspozycji zbiorowych w kraju i za granicą. W swej twórczości podejmuje m.in. zagadnienia z zakresu archeologii fotografii, koncentrując swą uwagę na jej aspekcie mortualnym. Specjalizuje się także w portretach, aktach i onirycznych pracach z pogranicza fotografii erotycznej, realizowanych zarówno w technikach klasycznych jak i cyfrowych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/awU74gXctNYmUvd99
Z osobami, które zakwalifikują się do udziału w warsztatach skontaktujemy się drogą mailową.
____________________________

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024

Ruszają twórcze warsztaty dla Młodych!
Wykład „Historia fotografii – uznani polscy twórcy” – relacja