Mirek Weichsel w bibliotece – relacja

Ten bardzo długi sobotni wieczór trwał tylko chwilę i zostawił nas w poczuciu przerwanej, niedokończonej rozmowy.
Naszym gościem był Mirek Weichsel – artysta, fotograf i wykładowca fotografii, kamiennogórzanin od lat mieszkający w Kanadzie.
Podczas spotkania autorskiego, które moderował Tadeusz Piotr Prociak [i Wy ] Mirek był ujmująco szczery i otwarty.
Pokazał nam swoje imponujące portfolio. Podzielił się fotografiami, ale z rozmów z Wami wiemy, że podobnie jak my, macie wrażenie, jakby odsłonił przed nami wiele innych wymiarów – od swojej biografii po przemyślenia i emocje, które prowokują artystów do tworzenia.

Pobiliśmy frekwencyjny rekord i ledwo zmieściliśmy się wszyscy w „akwarium”. To wspaniale, że nasz fotograficzny projekt „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Wow!

Pomysł i realizacja: Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc
Partner projektu: Jeleniogórska Szkoła Fotografii
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury Kultura-Interwencje. Edycja 2024
Młodzi w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu