Spotkanie autorskie z Tadeuszem Piotrem Prociakiem – zaproszenie

Po krótkiej przerwie wracamy do Was z zaproszeniem na kolejne wydarzeniem w ramach projektu „i[NKluzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze”. Naszym gościem będzie Tadeusz Piotr Prociak.
Fotograf i projektant graficzny. Absolwent Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1993 r.). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Właściciel Agencji Fotograficznej PRO-FOT (od 1991 r.). Redaktor prowadzący kilka działów autorskich w największym w tym czasie polskim czasopiśmie branżowym – Fotografia & aparaty cyfrowe (2006-2012, Wydawnictwo Bauer Media Group, Phoenix Press).
Artysta zaprezentuje swoje prace i poprowadzi kuratorskie oprowadzanie po wystawie, która powstanie specjalnie na czas wydarzenia.
„W swej twórczości podejmuję m.in. zagadnienia z zakresu archeologii fotografii, koncentrując swą uwagę na jej aspekcie temporalnym i mortualnym.
Specjalizuję się także w portretach, aktach i onirycznych pracach z pogranicza fotografii erotycznej, realizowanych zarówno w technikach klasycznych jak i cyfrowych oraz technikach własnych. Świadomie wykorzystuję cytat oraz pastisz budując obrazy o często ironicznym charakterze.
Nie stronię od „fotograficznego recyklingu” własnych fotografii, a także od wykorzystywania kiczu jako środka ekspresji. Interesuje mnie wernakularyzm obrazu fotograficznego. W mojej twórczości istotne jest konsekwentne budowanie spójnych cykli, nad którymi pracuję od wielu lat. Realizację najstarszego cyklu pt. „Foto-grafia” (który jest ciągle rozbudowywany) rozpocząłem w 1989 r.”
Do zobaczenia w najbliższy czwartek o 17.00!
Pomysł i realizacja: Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc
Partner projektu: Jeleniogórska Szkoła Fotografii
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024.
Andrzej Dudek-Dürer gościem naszej biblioteki – zaproszenie na spotkanie autorskie
O fotografii (i nie tylko) z Filipem Springerem!