theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

O fotografii (i nie tylko) z Filipem Springerem!

Zaskoczeni?

[tym że] Naszym gościem będzie Filip Springer. Jeśli istnieje współczesny polski pisarz, który myśli, czuje i komunikuje używając jednocześnie słów i fotografii, to właśnie Filip.

Reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.

Zapraszamy na spotkanie autorskie w ramach projektu i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii”, które poprowadzi Marcelina Halaś.

Marcelina porozmawia z Filipem o tym, co i w jaki sposób zobaczył wyruszając w nasze okolice śladami ojca polskiej fotografii” Jana Bułhaka, i jak używając jego fotograficznej maniery odczarował bułhakowską „arkadię”.

Springer mówi, że nie ma niewinnej fotografii pejzażu, jest fotografia antropocenu.  Żyjemy w końcu świata. Innego końca świata nie będzie.
Wybrzmiewa to wyraźnie w książce „Mein Gott, jak pięknie” i ma kontynuację w nowo wydanym tytule „Szara godzina”. 

To dla nas wielka frajda, że udaje nam się przeplatać wątki fotograficzne i literackie. Cieszymy się na spotkanie z Filipem i z Wami. Nie możemy się już doczekać Waszych pytań. Wiemy, że jak zawsze zakończymy spotkanie ciekawymi i długimi rozmowami. Lubimy to! 

Podczas spotkania będziecie mieli możliwość zakupu książek autora od kamiennogórskiej księgarni Atena.

Fotografia jest narzędziem poznawczym, ale tak samo pisanie jest narzędziem poznawczym – to są uzupełniające się sposoby dowiadywania się o świecie. Nazywam się Filip Springer i jestem pisarzem, który używa fotografii.”

Do zobaczenia 10 października o 17.00 w naszej bibliotece!

__________________________

Pomysł i realizacja: Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc

Partner projektu: Jeleniogórska Szkoła Fotografii

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024.

 

Udostępnij:
Kategoria:Aktualności
Poprzedni
Spotkanie autorskie z Tadeuszem Piotrem Prociakiem – zaproszenie
Następny
Spotkanie autorskie z Andrzejem Dudkiem-Dürerem – relacja

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content