Wolny dostęp do księgozbioru

Od czwartku 7 stycznia 2021 roku zmieniamy zasady obsługi czytelników. Już nie trzeba zamawiać wcześniej książek, ale można spokojnie podjąć decyzję na miejscu i wybrać coś dla siebie z tytułów, które znajdują się na półkach. Oczywiście należy pamiętać o przestrzeganiu obecnych zasad reżimu sanitarnego – zasłonieniu ust i nosa, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym.

W bibliotece mogą przebywać jednocześnie 2 osoby (oprócz bibliotekarza). Ta zasada obowiązuje w obu oddziałach przy ul. Słonecznej 10 oraz obu filiach.

Książki zwrócone do biblioteki nadal podlegają trzydniowej kwarantannie, podczas której nie można ich wypożyczyć.

Czytelników zachęcamy również do korzystania z platformy e-booków Legimi. Bezpłatne kody dostępu można uzyskać w bibliotece.

Zmiana na stanowisku dyrektora biblioteki
Konkurs – Biblioteka Bezglutenowa