theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Po nitce do kłębk@ – miłe wspomnienia!

Zima jest dla wszystkich instytucji kultury intensywnym czasem, w którym pracujemy nad działaniami, które zaproponujemy Wam w nowym roku. Szukamy źródeł dofinansowania na nasze pomysły, piszemy wnioski o kolejne dotacje i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Czas oczekiwania na werdykty w konkursach chcemy umilić sobie i Wam wspomnieniem z realizacji ubiegłorocznego projektu “Po nitce do kłębk@ – kamiennogórskie lniane podchody” – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Poniżej znajdziecie krótką relację.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze we współpracy z firmą Good Books (zajmującą się wspieraniem rozwoju czytelnictwa w Polsce poprzez wdrażanie innowacji technologicznych oraz zmianę sposobu pracy z czytelnikami i użytkownikami bibliotek) przygotowała dla mieszkańców Kamiennej Góry serię działań, do których zostały zaproszone dzieci, młodzież i całe rodziny.

W warsztatach poszukiwania źródeł i pisania scenariuszy uczestnicy zajmowali się zbieraniem ciekawych informacji i pomysłów dotyczących sposobów przekazania tradycji lniarskich i tkackich. Tak powstały założenia i szkice scenariusza, które zostały później wykorzystane do stworzenia gry mobilnej. [relacja – warsztaty poszukiwania źródeł]

Na kolejnym, dwudniowym spotkaniu warsztatowym fantastyczna grupa dzieci i młodzieży zajmowała się pisaniem scenariusza oraz projektowaniem gry w narzędziu Action Track (aplikacja mobilna) – uczestnicy wypróbowali kilka sposobów na kreatywne przedstawienie bajki, nauczyli się, jak stworzyć bohatera i fabułę. Zajęcia dotyczyły również nauki używania narzędzi do tworzenia prostych grafik, planowania trasy – stworzono prototyp gry miejskiej. [relacja – warsztaty projektowania gry]

Największe emocje wzbudziło jednak działanie, podczas którego odbyła się wielka premiera gry miejskiej. Premierze gry towarzyszył konkurs – liczne drużyny biorące udział w grze w dniu jej premiery zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami. [galeria zdjęć i krótka relacja – premiera mobilnej gry miejskiej] Zapraszamy Was także do obejrzenia wspomnienia filmowego:

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu. Mamy nadzieję, że spotkamy się podczas tegorocznych działań edukacyjno-animacyjnych, o których będziemy informować na naszej stronie.

 

Udostępnij:
Poprzedni
Przedszkolaki z wizytą w bibliotece
Następny
Sobota w bibliotece
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content