theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Bardzo Młoda Kultura w Kamiennej Górze

Centrum Kultury Agora i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze zapraszają osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura, do udziału w trzydniowych szkoleniach Laboratorium Lidera.

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zachęcić młodzież do kreowania kultury oraz jak zmierzyć zapotrzebowanie na działania kulturalno-społeczne wśród młodych mieszkańców Twojej gminy? A może pracujesz już z młodzieżą, ale brakuje Ci środków finansowych na realizację dedykowanych jej inicjatyw? Dołącz do Programu Bardzo Młoda Kultury 2023-2025, weź udział w bezpłatnym Laboratorium Lidera i uzyskaj do 10 tysięcy na dowolny pomysł, który przyczyni się do rozwoju podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze.

Zapisz się:

https://www.bmkdolnyslask.pl/laboratorium-lidera/

Laboratorium Lidera to trzydniowe spotkanie kompetencyjne dedykowane wszystkim, którzy chcą wypracować własny projekt kulturalny, realizowany na Dolnym Śląsku, z udziałem młodzieży i dla niej. Cykl warsztatów, który w pierwszej kolejności przygotuje do wspólnego przeprowadzenia diagnozy lokalnego potencjału kulturowego, a na jej podstawie pozwoli wypracować wniosek o dotację na realizację inicjatywy w programie Bardzo Młoda Kultura. Spotkanie będzie także doskonałą okazją do integracji, sieciowania, wymiany spostrzeżeń i praktycznych wskazówek pomiędzy uczestnikami.

Tematy warsztatów:

  • Diagnoza potrzeb / aby stworzyć skuteczny projekt inicjatywy odpowiadającej na potrzeby i problemy młodzieży, należy zbadać lokalne zasoby, zrozumieć oraz przeanalizować ich braki, a także ocenić kulturotwórczy potencjał regionu. Spotkanie poprowadzi Maria Zięba – diagnostka w programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

  • Od potrzeb do pomysłu – od pomysłu do działania / drugiego i trzeciego dnia warsztatów, bazując na wypracowanej wcześniej diagnozie będzie można dowiedzieć się jaki sposób zaprojektować inicjatywę oraz napisać wniosek, który spełni kryteria brane pod uwagę w trakcie oceny formalnej i merytorycznej. Warsztaty poprowadzi Ewa Suchożebrska – specjalistka z pracowni Beyond Lab, prezeska Fundacji Emma.

Termin: 5.04, 24.04, 9.05 / godz. 10:00-16:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze
Wstęp wolny

Udostępnij:
Kategoria:Aktualności
Poprzedni
Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki!
Następny
Warsztaty z pisarką!

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://biblioteka.kamiennagora.pl 300 0
Skip to content