Warsztaty z fotografii wielkoformatowej – relacja

To nie były warsztaty fotograficzne. To była nauka alchemii.
Jest taki niezwykły moment w realizacji „projektów”, w którym wszyscy – organizatorzy, prowadzący i uczestnicy doświadczają efektu WOW! Wtedy wiemy, że to działa [!] i właśnie doświadczamy tworzenia – nie tylko sztuki, ale też, a może przede wszystkim – k l u b u.

Tomasz Mielech nas oczarował – swoją pasją i wiedzą. Sposób, w jaki edukuje i dzieli się swoją filozofią tworzenia jest absolutnie ujmujący. Tak bliskiego spotkania z fotografią wielkoformatową nikt się nie spodziewał. Pięć wspaniałych godzin nauki, zabawy, śmiechu, rozmów, eksperymentowania ze światłem, z obrazem, z chemią!

Tego dnia biblioteka została zamknięta po 22.00, a gdyby nie poczucie obowiązku i przyzwoitości [sic!] – siedzielibyśmy w ciemni do rana.
Tak, w ciemni!

Pora zatem podać do informacji publicznej, że oto powstaje CIEMNIA w bibliotece! Pierwsze próby za nami. A to dopiero początek.
____________________
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „i[NK]luzja obrazu – Biblioteczny Klub Fotografii w Kamiennej Górze

Pomysł i realizacja: Marcelina Halaś i Tadzik Ferenc
Partner projektu: Jeleniogórska Szkoła Fotografii
____________________
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024
Spotkanie autorskie z fotografem Mirkiem Weichselem!
Pejzaż w polskiej fotografii – zaproszenie na wykład